W starszej wersji, służba pozostawała poza pokojem do czasu, aż potrzebowała. Emily Post pisząc w 1922 r. twierdził, że służba nigdy nie powinna wchodzić do pokoju, dopóki nie dojdzie do szczebla, nie przyniesie świeżej wody i naczyń lub nie usunie zużytych potraw. Było to częściowo spowodowane sztywnością ówczesnej konwencji społecznej, ale również odzwierciedlało intymny charakter popołudniowej herbaty.

Organizowanie urodzin w przeszłości

Dowodząc prawdy o XVIII-wiecznym pogłosie Henry’ ego Fieldinga, że „miłość i skandal są najlepszymi słodzikami herbaty”, zwyczaj wyrzucania sług z salonu podczas herbaty pokazuje pragnienie hostessy, aby zachęcić gości do swobodnej rozmowy. Większość formalności związanych z tym wiekiem zniknęła, szczególnie od II wojny światowej, kiedy to zmiany ekonomiczne sprawiły, że służba domowa stała się rzadkością, ale popołudniowa herbata może być dobrą okazją do intymnej rozmowy i odświeżającego lekkiego posiłku.

Mniej sformalizowana impreza popołudniowa na herbatę znana była w XVIII i XIX wieku jako „bęben czajnika”. Rozpowszechniona, ale być może fałszywa etymologia ludowa sugeruje, że nazwa „czajnik bębnowy” mogła pochodzić z nieformalnych uroczystości herbaty organizowanych przez żony oficerów obozu brytyjskiego pod rządami East India Company lub brytyjskiej okupacji Indii, podczas których przypuszcza się, że bębny czajników służyły jako stoły do herbaty w obozach. Natomiast o samych atrakcjach na urodziny tu: https://www.kinderbal.bialystok.pl/atrakcje-dla-dzieci-oferta/urodziny-dla-dziecka/masterchef-junior/.

atrakcje dla dzieci

Organizowanie urodzin – współcześnie

Alternatywnie „bęben czajnika” mógł być połączeniem „bębna” – osiemnastowiecznego slang’ a na żywe przyjęcie – i „czajnika” na herbatę. Przy bębnach czajnika goście przychodzili tradycyjnie na krótkie okresy i lewicowali z woli, mieszali się i rozmawiali z małą formalnością, partook herbaty, czekolady, lemoniady, ciastek i kanapek. Oczekiwano, że goście będą ubierać się podczas zwykłych wizyt dziennych, ale nie bardziej formalnie.
Imprezy herbatowe są również tworzone przez małe dzieci, w których gośćmi są wypchane zwierzęta, lalki, przyjaciele (zarówno prawdziwi, jak i wyobrażeni) oraz członkowie rodziny.

W rozdziale „A Mad Tea-Party” w Alice’s Adventures in Wonderland, Alice staje się gościem imprezy herbaty wraz z March Hare, Hatter i śpiącą Dormouse, która pozostaje śpiąca przez większą część rozdziału. Pozostali bohaterowie dają Alice wiele zagadek i opowieści, w tym słynne „Why is a raven as a writing desk? Hatter ujawnia, że mają herbatę przez cały dzień, ponieważ czas ukarał go wiecznie o godzinie 18:00 (czasu herbaty). Alicja staje się znieważona i zmęczona bombardowaniem zagadkami i odchodzi, twierdząc, że to była najgłupsza impreza herbaty, do której kiedykolwiek należała.

Yum cha jest chińskim odpowiednikiem herbacianej imprezy, choć zazwyczaj odbywa się w restauracji. Impreza taneczna (zwana również tańcem) to spotkanie towarzyskie, na którym taniec jest podstawowym zajęciem.
Niektóre imprezy taneczne odbywają się w swobodnej oprawie i są dostępne dla publiczności, takie jak rave, czy też w klubach nocnych i dyskotekach.

Inne rodzaje imprez tanecznych mogą być oficjalnymi lub półformalnymi prywatnymi imprezami, które często wymagają oficjalnego noszenia odzieży i zaproszenia lub członkostwa w społeczności organizującej imprezę, takich jak tańce szkolne i chałupy.