Biały klaun, czyli klown blanc od oryginalnego francuskiego, to wyrafinowany charakter, w przeciwieństwie do niezgrabnego auguste. Wyróżnia się je też jako „smutny klaun” (blanc) i „szczęśliwy klaun” (auguste). Bazowy kolor makijażu twarzy Auguste’ a jest odmianą różu, czerwieni lub opalenizny zamiast bieli. Cechy są przesadzone pod względem wielkości, zazwyczaj są czerwone i czarne w kolorze. Usta są grubo obrysowane białą czcionką (nazywaną kagankiem), podobnie jak oczy. Odpowiednio do charakteru, auguste może być ubrany albo w dobrze umeblowany strój, albo w nie pasujący kostium – albo nadwymiarowy, albo zbyt mały jest odpowiedni. Śmiałe kolory, duże odbitki lub wzory i szelki często charakteryzują stroje Auguste.

Urodziny dla dzieci – samodzielnie zorganizuj imprezę

Typem augustowym bohatera jest często anarchista, dowcipnik lub głupiec. Jest mądry i ma znacznie niższy status niż sielawa. Klasycznie, postać whiteface poleca bohaterowi auguste’ owi wykonanie licytacji. auguste ma ciężki czas wykonania danego zadania, co prowadzi do zabawnych sytuacji. Czasami auguste pełni rolę anarchisty i celowo ma kłopoty z podążaniem za kierunkami sielawiczy. Czasami augusta jest zdezorientowany lub głupi i popełnia błędy mniej celowo.

Kameralne urodziny dla dzieci

Kontra-auguste pełni rolę mediatora pomiędzy białym klauniem a auguste charakterem. Ma niższy status niż biały klaun, ale wyższy status niż auguste. Dąży do tego, aby być bardziej podobny do białego klauna i często naśladuje wszystko, co robi biały klaun, aby zdobyć uznanie. Jeśli istnieje przeciw-auguste charakter, często jest on poinstruowany przez sieję, aby skorygować auguste, gdy robi coś złego. Istnieją dwa główne rodzaje klaunów z makijażem „whiteface”: Klasyczny „biały klaun” wywodzi się od charakteru Pierrota. Jego makijaż jest biały, najczęściej z rysami twarzy, takimi jak brwi podkreślone w kolorze czarnym. Jest bardziej inteligentnym i wyrafinowanym klauniem, kontrastującym z niegrzecznymi lub groteskowymi typami Auguste.

Praktyczne urodziny u dzieci Białystok

Francesco Caroli i Glenn „Frosty” Małe są tego typu przykładami. Drugim rodzajem siei jest bizonowy błazen typu Bozo, znany jako „Komedia” lub „Groteskowy Whiteface”. Ten typ ma groteskowo podkreślone cechy, szczególnie czerwony nos i czerwone usta, często z częściowymi (najczęściej czerwonymi) włosami. W komediowym partnerstwie Abbott i Costello, Bud Opat byłby klasycznym whiteface i Lou Costello komedią whiteface lub Auguste. Tradycyjnie, klaun biały używa makijażu „clown white” do przykrycia całej twarzy i szyi, nie pozostawiając widocznej, naturalnej skóry. W europejskim makijażu siei uszy są pomalowane na czerwono.