Złe nawyki jazdy przedwcześnie niszczą samochody z wypożyczalni, ale można go zatrzymać, zmieniając swoje zachowanie na drodze. Wiedza o prawidłowej jeździe i zatrzymanie tych ośmiu złych nawyków związanych z jazdą (i parkowaniem) może lepiej chronić pojazd i wydłużyć okres jego eksploatacji.

Nie unikanie wybojów w wypożyczalni samochodów Szczecin

Wyboje są faktem, a unikanie ich jest dobre dla twojego wynajętego samochodu. Pomyśl o nich, jak o wstecznym uderzeniu prędkości. Nie unikanie ich może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu, więc oczy na drodze i uniknąć jak najwięcej wybojów, jak to możliwe, zanim skończysz wydawać dużo pieniędzy na naprawy lub nowy pojazd wypozyczalniaszczecin.pl.

Wynajem aut i busów

Jazda z nadmierną prędkością przez wyboje

Jedną z największych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy jest powolne pokonywanie wzniesień prędkości. Są one zaprojektowane tak, aby uszkodzić wynajęty samochód, jeśli weźmiesz je zbyt szybko, ale ich cel służy społeczności. Prawidłowo zwalniając (nawet dla małej osoby, która nie ma nikogo w pobliżu), możesz chronić swój pojazd, oszczędzać bilet i potencjalnie uniknąć uderzenia w kogoś lub coś w strefie przyjaznej dla pieszych.

Nieużywanie hamulca postojowego

Jedyną częścią Twojego pojazdu, która jest specjalnie zaprojektowana, aby utrzymać Twój wynajęty samochód na parkingu, jest Twój hamulec postojowy. Nieużywanie go jest powszechne i zbyt wielu z nas to robi, ponieważ nasze samochody z wypożyczalni pozostają na parkingu, gdy wkładamy go do tego biegu, prawda? W rzeczywistości nieużywanie hamulca postojowego jest dużym obciążeniem i zużyciem pojazdu, a aby utrzymać go w doskonałym stanie tak długo, jak to możliwe, będziesz chciał korzystać z przerwy postojowej w każdym stanie, nie tylko na wzgórzach czy wyboistych drogach.

Nieutrzymywanie pojazdu przy włączonych światłach w wynajętych autach

Jeśli zobaczysz, że zapala się kontrolka serwisowa, jak najszybciej sprawdź wynajmowane auto. Wymiana oleju jest szybką i łatwą czynnością, która wydłuży żywotność Twojego samochodu. Wszystkie problemy, o których Twój samochód Cię ostrzega, są łatwiejsze i szybsze do naprawienia od samego początku, niż jeśli pozwolisz im się rozkwitnąć.

Jazda do momentu, gdy zbiornik paliwa jest prawie pusty

Tak, kierunkowskazy czołgu są złe. Bardzo się mylą. Możesz mieć 50 mil w baku paliwa, zanim dojedziesz do pustego, ale to nie jest jedyny powód, aby mieć paliwo w wynajętym samochodzie. Gaz działa również jako czynnik chłodzący, więc gdy zbiornik paliwa jest pusty, może on doprowadzić do przegrzania lub nawet nieprawidłowego działania samochodu – zbyt częsta jazda na pustym pojeździe oznacza, że katalizator, układ paliwowy i pompa paliwowa mogą zostać uszkodzone. Niebezpieczeństwo jest jeszcze większe, gdy jeździsz na pustym zbiorniku paliwa.

Natychmiastowa zmiana z biegu wstecznego na jazdę

Musisz się całkowicie zatrzymać przed zmianą biegów z biegu wstecznego na napędowy i na odwrót. Odnosi się to do pojazdów ręcznych i automatycznych. Niepodjęcie tego dodatkowego kroku może spowodować uszkodzenie skrzyni biegów, a w niektórych przypadkach nawet nienaprawione. Jeśli robiłeś to w przeszłości, weź to na kontrolę i serwis skrzyni biegów jak najszybciej i zacznij brać te kilka dodatkowych sekund na całkowite zatrzymanie się.

Nie sprawdzaj regularnie swojego pojazdu

Małe problemy są łatwe do naprawienia i łatwe do rozwiązania w budżecie. Rozmawialiśmy już o tym, jak należy zabrać wynajęty samochód, gdy zapali się lampka kontrolna, ale w tym przypadku będziecie chcieli sami sprawdzić samochód. Sprawdź ciśnienie powietrza w oponach, sprawdź nadwozie pojazdu, upewnij się, że wszystkie światła działają – te problemy mogą się pogorszyć z czasem, jeśli ich nie naprawisz (np. rdza), a w innych przypadkach, przyjęcie tego nowego nawyku jest kluczem do zaoszczędzenia biletu.

Nie dbanie o czystość pojazdu w zimie w w wynajętym aucie

W zimie nie musisz myć wynajętego samochodu codziennie rano i wieczorem, ale musisz utrzymywać go w stanie wolnym od osadów błota pośniegowego. Zastanów się, czy nie myć go raz na jakiś czas, czy też w przypadku polerowania przed i podczas zimy – sól drogowa może być bardzo szkodliwa dla pojazdu i prowadzić do gromadzenia się rdzy w miarę upływu czasu.

Mała zmiana, której możesz teraz dokonać, to po prostu zabranie skrobaka do przedniej szyby i wyszczotkowanie go w samochodzie i usunięcie nagromadzonej w błocie pośniegowym soli zza kół.

Twój wypożyczony samochód może wytrzymać ponad dekadę i więcej, jeśli będzie odpowiednio zadbany, zwłaszcza jeśli nie ma zbyt wielu zaawansowanych systemów bezpieczeństwa lub komputerowych. Bezpieczna jazda z wypożyczalnia samochodów szczecin, dobre nawyki i utrzymanie samochodu w czystości to świetne metody na utrzymanie pojazdu w czystości.